+420 725 951 333 mifudy@seznam.cz

Lyžování Hochficht

Lyžování pro celou rodinu jako v Alpách kousek od naší chalupy

Běžky Šumava, Schöneben

Bílá stopa na Šumavě a v Rakousku

Bruslení na zamrzlém Lipně

Vyzkoušejte nejdelší bruslařskou dráhu na světě na zamrzlém Lipně

Lyžování, běžky, bruslení

V našem okolí je hned několik skiareálů:

Hochficht

Ten nejbližší a největší je rakouský Hochficht –  933 – 1338 m. Díky nadmořské výšce a 100% zasněžování je zde jistota dostatku sněhu od prosince do března. Další výhodou je rozmanitost sjezdovek – od dětského parku přes pohodové široké sjezdovky pro začátečníky a pokročilé až po FIS černou sjezdovku. Dostatečná je i kapacita vleků a lanovek a také parkoviště, které je zdarma. V roce 2013 postavili na Hochfichtu novou budovu pro zázemí – restaurace, pokladny a další služby (23 km).

V pobytovém balíčku nabízíme zvýhodněné skipasy na 5 dní, 4 z 5 dnů a 3 z 5 dnů po – pá a je možné využít i zpoplatněného skibusu. Pro další informace neváhejte prosím zavolat.

www.hochficht.cz

Skiareál Lipno

Další skiareál Lipno je v Lipně nad Vltavou. Skiareál je vhodný spíše pro začátečníky a rodiny s dětmi (37 km).

Mitterdorf

Skutečně rodinný skiareál v Německu – vždy dostatek sněhu, vynikající podmínky pro rodiny s dětmi, rodinné ceny skipasů (42 km)

Běžky

V závislosti na počasí a výšce sněhu bývá upravený běžkařský okruh přímo na louce za chalupou. Tyto naše místí okruhy jsou napojené na velký běžkařský areál v rakouském Schönebenu, který má díky nadmořské výšce sněhu dostatek každou zimu a stopy jsou upravovány každý den. Vstup do areálu Schöneben je zpoplatněn symbolickou částkou 3 € za osobu a den. Parkoviště je zdarma.

Pokud vyjde počasí a zamrzne Lipno, bývá vedle bruslařské dráhy upravena i stopa pro běžky – můžete se tedy na běžkách projet v místech, kam se normálně dostanete jen na lodi 😉

Bruslení Lipno

Tuhle atrakci bohužel ovlivňuje hlavně počasí – Lipno sice zamrzá každý rok, ale musí zamrznout tak, aby se bruslařská dráha dala upravit a udržovat (na ledu nesmí být voda nebo přimrzlý sníh). Ale i pokud tohle nevyjde a bruslařská dráha se upravit nedá, je podél břehu spousta menších hřišť, kde si zabruslíte také. Zato když počasí přeje, má lipenská bruslařská dráha parametry skutečně světové – většinou se upravují dva okruhy (Horní Planá – Černá v Pošumaví  a Frymburk – Lipno nad Vltavou) a každý z nich měří přes 5 km !

 

Chalupa pro 10 osob

Desetičlenná parta, velká rodina, malá firma – příjemné ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Share This