+420 725 951 333 mifudy@seznam.cz

Šumava, Lipno

Příroda, sport, památky, turistika – jedna dovolená nestačí 😉

Šumava, Lipno

Nádherná příroda, klid a pohoda – ubytování v chalupě za Pecí

Šumava a Lipno

 

Naše chalupa je v Šumavském národním parku – největším parku v ČR a zároveň poblíž Lipna – jihočeského moře. A to znamená, že se u nás určitě nudit nebudete bez ohledu na to, jaké je počasí, kolik je vám let a v jaké jste kondici. Možností jak strávit dovolenou je opravdu hodně (tolik, že se naši hosté často vrací, protože jedna dovolená opravdu nestačí).

Zde je jen pár tipů na nejoblíbenější cíle a aktivity (další vám rádi poradíme, až budete u nás):

Plešné jezero, Schwarzenberský plavební kanál

Na jedno z nejkrásnějších šumavských ledovcových jezer, je to od nás kousek. Cestou k jezeru půjdete kolem Schwarzenberského plavebního kanálu, projdete si kamenné moře a ti zdatnější se mohou po stezce Duch pralesa podívat nad jezero k pomníku šumavského spisovatele a básníka Adalberta Stiftera. Odsud už je to kousek na nejvyšší vrchol Plechý 1378 m.n.m. odkud je krásný výhled na Lipno a Šumavu a také do Rakouska.

Stezka v korunách stromů

Velký lipenský hit – stezka v korunách stromů s nejdelším suchým toboganem v ČR. Zajímavý výhled na Lipno a okolí, naučné, zábavné a adrenalinové zastávky na stezce cestou nahoru a sjezd z vyhlídky tobogánem. Stezka v korunách určitě stojí za návštěvu. Stezka je v provozu celoročně, v letních měsících i v noci, je osvětlená a o hlavní sezóně se zde konají i různé zajímavé akce.

Cyklotrasy, in-line brusle

Všude kolem je stovky kilometrů cyklotras s různým povrchem a obtížností. Stačí si vybrat podle toho, co zvládnete – od rovinek podél břehu Lipna až po náročnější kopcovitý terén na Šumavě. Velmi oblíbená i pro in-line je např.  cyklostezka z Nové Pece do Černého Kříže nebo nová cyklostezka Nová Pec – Horní Planá vedoucí po břehu Lipna až na vyhlášenou hornoplánskou pláž.

Koupání a vodní sporty

Vykoupat se můžete přímo v Nové Peci nebo zajet dál na Lipno – nejbližší pláže jsou v Horní Plané a Černé v Pošumaví. Lipno je vyhlášenou oblastí pro windsurfing a jachting a samozřejmě i velmi zajímavým rybářským revírem. A pokud vám zrovna nevyjde počasí, vykoupat se můžete i v jednom ze dvou aquaparků – ve Frymburku a v Lipně nad Vltavou.

Památky

Určitě se podívejte na zříceninu hradu Vítkův hrádek – úžasný výhled na Lipno a Alpy, krásný kostelík na Svatém Tomáši. Navštivte klášter ve Vyšším Brodě s nádhernou knihovnou, poštovní muzeum tamtéž nebo rodný dům spisovatele Adalberta Stiftera v Horní Plané. Za návštěvu stojí i kaple na vrchu Marta ve Frymburku s opravenou křížovou cestou a dechberoucím výhledem na Lipno.

Další tipy na výlet

  • Český Krumlov – zámek a zámecká zahrada, tuhový důl, muzeum tortury, muzeum voskových figurín a historické centrum města.
  • Výstava Lego „Ujíždíme na kostkách“ v Lipně nad Vltavou
  • Bobová dráha na Lipně
  • Adventure park v Černé v Pošumaví – lanové centrum a paintball
  • Motokáry v Horní Plané
  • Chalupská slať nedaleko Borové Lady a Jezerní slať (to je to místo, kde jsou pravidelně hlášeny nejnižší teploty v ČR) u Kvildy
  • Soumarské rašeliniště u Volar
  • Medvědí stezka
  • a další – podívejte se do fotogalerie pro inspiraci …

Nemůžeme tu vyjmenovat vše, co lze o dovolené na Lipně podniknout ale sami vidíte, že je toho opravdu hodně a nabídka je pestrá. Další výlety vám rádi poradíme až budete ubytovaní.

Share This